Home » Akce školy a školní družiny 2020/2021 » Mezinárodní den dětí jsme oslavily brännballem

Archiv

Mezinárodní den dětí jsme oslavily brännballem

                Již po mnoho let patří mezi oblíbené hry našich žáků – brännball. Při této hře, která nám v mnohém připomíná baseball, si žáci procvičí svůj odpal a chytání míčku, rychlý běh, postřeh, vytrvalost a taktiku hry družstva. S touto hrou na naší škole začal dnes již bývalý učitel Mgr. D. Kubíček. Se staršími chlapci vyrobil v dílnách první dřevěné hrací pálky, naučil své žáky a kolegy základním pravidlům této hry. V letošním školním turnaji spolu bojovali „Ďábli“, „Gangsteři“ a „Stripes“. Vyhráli „Ďáblové“ ve složení: Fečo, Lacko, Strapek, Filip, Snášel, Rys, Gazdík a Kršňáková, neboť porazili všechny své soupeře. Nejlepším hráčem turnaje se stal L. Fečo, pohár „Brännera“ získal Z. Mako a pohárem „Miss sympatie“ se může pochlubit S. Čuriová. (L. H.)