Home » Akce školy 2022/2023 » Masterchefové opět v akci

Archiv

Masterchefové opět v akci

V pracovních činnostech jsme se vydali do cvičné kuchyňky a rozhodli se udělat pizza šneky. Tento jednoduchý pokrm se stal oblíbeným nejenom u dětí, ale i u dospělých. Jelikož jsme měli tento den ve třídě oslavence, pohostili jsme jím i ostatní žáky, kteří přišli svému kamarádovi popřát k narozeninám.

Nejprve jeden žák přečetl recept a ostatní pojmenovali potřebné suroviny. Připravili jsme si směs kečupu a koření, těsto, šunku a sýr. Jakmile jsme navrstvili jednotlivé komponenty na sebe, těsto jsme zamotali. Poté ho paní učitelka nakrájela na kolečka. Ta žáci skládali opatrně na plech. Zbývalo počkat pár minut, než se nám pizza šneci v troubě upekli.

Na konci hodiny proběhla ochutnávka. Shodli jsme se, že bychom náš „výtvor“ ohodnotili deseti body z deseti. Všem doporučujeme tento recept vyzkoušet, protože je to opravdu mňamka! /KH/