Home » Akce školy 2022/2023 » JAK KAŠPÁREK S KALUPINKOU SLAVILI VELIKONOCE

Archiv

JAK KAŠPÁREK S KALUPINKOU SLAVILI VELIKONOCE

„Hody hody doprovody, dejte vejce malovaný!”

Na Popeleční středu, kdy se nesměl nikdo na nikoho mračit, dostal Kašpárek poučení o tom, co je to půst. Když zjistil, že půst trvá čtyřicet dní, snažil se potají naládovat masopustním jelítkem – ale marně. Každým dnem si stýskal po jelítku čím dál víc. Hlad z něj dokonce udělal na nějaký čas protivu a mrzouta. Nakonec Kašpárek, s pomocí Kalupinky, půst vydržel a společně pak oslavili Velikonoční pondělí.

Divadelní představení pražského Divadla Kasperle, „Jak Kašpárek s Kalupinkou slavili Velikonoce”, si žáci 1. stupně užili. Dozvěděli se, jak se jmenuje šest neděl před Velikonočním pondělím a které druhy velikonočních i postních pokrmů se připravují.        /SJ/