Home » Akce školy 2022/2023 » Hra na boomwheckry

Archiv

Hra na boomwheckry

Hudební výchova je mezi žáky IX.A jedním z oblíbených předmětů. Žáci se nejen dozví mnoho zajímavých informací z oblasti dějin hudby, ale například se také naučí řadu lidových i moderních písní, seznámí se s různými hudebními nástroji a mohou si je na vlastní kůži vyzkoušet.  A právě v takovém duchu se nesla naše poslední předvelikonoční hodina hudební výchovy v IX.A. Jako hudební nástroj jsme pro žáky vybrali tzv. boomwheckry. Jedná se o velmi oblíbený nástroj z plastu, přičemž zvuk každého boomwheckru odpovídá určitému tónu podle jeho velikosti. Žákům jsme pustili přes interaktivní tabuli skladbu z filmu Piráti z Karibiku. Jejich úkolem bylo se dle barvy boomwheckru trefovat do tónů, které běžely v barevném rozlišení na tabuli. Žáky aktivita velmi bavila a určitě jsme tento nástroj nepoužili v hodinách hudební výchovy naposledy. /IK/