Home » Akce školy 2022/2023 » Hola, hola podzimní soutěž volá!

Archiv

Hola, hola podzimní soutěž volá!

Dům dětí a mládeže Vila Tereza v Uničově vyhlásil výtvarnou soutěž pro všechny děti z MŠ a ZŠ v Uničově a okolí. Také my, třída IV.B, jsme se rozhodli přispět svým dílem.

Výtvarnou práci jsme si rozdělili na dvě fáze. Nejprve jsme si zvolili téma, které ztvárníme. Jednoznačně jsme se vzhledem k tématu výtvarné soutěže rozhodli pro „barevný a proměnlivý podzim“. Využili jsme řadu výtvarných technik a prostředků – malovali jsme vodovými, temperovými i prstovými barvami. Také jsme stříhali, lepili a kreslili tuží! Nutno podotknout, že každý se na obrázku podílel a nikdo neměl problém se plně vžít do role umělce.

Druhá fáze spočívala v doladění detailů. V parku na vycházce jsme posbírali opadlou kůru a barevné listí. Kmen na obrázku jsme tedy ozdobili opravdovou kůrou, nalepili jsme listí a podzimní výtvor byl hotov! Z výsledku máme velkou radost a těšíme se na další společné tvoření. /KH/