Home » Akce školní družiny 2022/2023 » Halo pane karnevale, račte dále, račte dále..

Archiv

Halo pane karnevale, račte dále, račte dále..

I u nás ve školní družině jsme si užili masopustní veselí.

Nejdříve jsme si s dětmi povídali o tom, co znamená slovo masopust nebo také karneval. Děti se dozvěděly, že tento oblíbený lidový svátek začíná 6.ledna na Tři krále a trvá jeden a půl měsíce a je obdobím bujarého veselí, maškarních průvodů, dobrého jídla a pití.

A tak jsme se začali pilně připravovat. Práce bylo dost: vyrobit masky, slavnostně vyzdobit naši třídu, připravit malé pohoštění.

Děti se nemohly dočkat chvíle, kdy to všechno vypukne.

Jako mávnutím kouzelného proutku se naše družina proměnila v pohádkovou říši plnou nadpřirozených bytostí, oblíbených filmových i reálných hrdinů. Mohli jsme vidět čarodějnici, vílu, nevěstu, indiána, piráty, čerta, hasiče, Spidermana a spoustu různých zvířátek.

Karneval začal přehlídkou masek a společným hádáním, kdo je za jakou postavu převlečen. Ke každému karnevalu patří soutěže, a tak si děti zahrály „židličkovanou“, procvičily si čísla při Bingu a „lovily“ barevný míček z vody.

Na závěr nesměla chybět společná diskotéka a každý si odnesl „výslužku“ v podobě velkého barevného sáčku různých sladkostí.

Celé odpoledne provázelo veselí a dobrá nálada.

Zima pomaloučku předává svou vládu jaru a my se už moc těšíme na svátky s jarem spojené, na Velikonoce. / KD+AA+SK+ZV/