Home » Akce školy 2022/2023 » Exkurze na výjezdové základně záchranářů v Olomouci

Archiv

Exkurze na výjezdové základně záchranářů v Olomouci

V září jsme navštívili výjezdovou základnu záchranářů v Olomouci. Nemohli jsme se dočkat, protože jsme tušili, že tato exkurze bude velice zajímavá.                                                                                               

S napětím jsme vešli do areálu základny, kde nás přivítal lékař ZZS. Nejprve nás zavedl k vrtulníku, u kterého nám povídal o práci lékařů a pilotů. Ukázal nám vnější i vnitřní vybavení vrtulníku. Dozvěděli jsme se, že veškeré vybavení musí mít svoje místo, aby záchranář mohl rychle a dobře vykonávat svoji práci.

Měli jsme štěstí v neštěstí. Během výkladu, jsme okamžitě museli místo u vrtulníku opustit, protože z dispečinku přišla výzva k záchranné akci. Bylo zajímavé sledovat, jak probíhá příprava k odletu. Start vrtulníku, nástup posádky i odlet, to vše proběhlo velmi rychle a profesionálně. Na odlet jsme se dívali s pokorou k této práci.

Po tomto emočním zážitku jsme přesunuli k sanitkám, kde nám pan řidič sanitky ukázal vybavení sanitek. Povídal nám o práci řidičů, lékařů i o práci zdravotníků, kteří pracují na dispečinku.

Na zpáteční cestě k vlaku jsme se zastavili na Horním náměstí, kde jsme si prohlédli památky a koupili nějaké občerstvení. /PB/