Home » Akce školy 2022/2023 » Duben – měsíc bezpečnosti – akce III.A

Archiv

Duben – měsíc bezpečnosti – akce III.A

Měsíc duben je spojován s bezpečností na silnicích. Kromě motoristů se týká také chodců, cyklistů či koloběžkářů. I proto je dopravní výchova ve škole nutná. U nás je velkou výhodou, že ji děti milují. S nadšením se učí dopravní značky a řeší různé dopravní situace. Velkou motivací je pro ně návštěva dopravního hřiště v místním uničovském parku. Ten je dokonale přizpůsobený našim potřebám. Kromě dostatku pohybu si zde žáci užijí zábavné získávání vědomostí a dovedností pro květnovou dopravní soutěž.

Někteří žáci již trochu znají základní pravidla silničního provozu. Opakování ale není nikdy dost. A nových informací také. Proto se zaměřujeme nejen na děti, které zatím na kole jezdit neumí, ale i na zdatnější cyklisty. Každému se věnujeme individuálně. Dopravní výchova nás průběžně provází celý měsíc. Letos se zaměřujeme především na povinnou výbavu kola i cyklisty. Zároveň se začínáme pomalu seznamovat s první pomocí. Jednoduchou formou připravujeme žáky na neočekávané situace, při kterých mohou pomoci jiným nebo i zachránit život.  /HV/