Home » Akce školy a školní družiny 2020/2021 » Škola v historii » Akce školy 2018/2019 » Divadelní představení – Čert a Káča

Archiv

Divadelní představení – Čert a Káča

V pondělí 11. února 2019 se v městském kině Uničov konalo představení Divadelní agentury DAP Praha „Čert a Káča”.

Žáci se zúčastnili divadelní pohádky o rázné a upřímné Káče, panovačné a sobecké kněžně, a ovčáku Jirkovi, kterým slibovala povolení k svatbě. Nové pojetí klasické pohádky s řadou rýmovaných písniček a veselých scén, kterou pro Divadelní agenturu Praha napsala známá spisovatelka Božena Šimková, se žákům líbilo. Do poslední chvíle byli zvědaví, jak to dopadne s ráznou, ale upřímnou Káčou a se závistivou kněžnou.

Návštěva divadla byla pro žáky příjemným odreagováním. Při zábavných scénkách se zasmáli, při písničkách si zazpívali. Do školy jsme se vraceli příjemně naladěni, cestou jsme si sdělovali zážitky a dojmy z představení. (S. J. a P.P.)

Divadelní představení - Čert a Káča 11. 2. 2019