Home » Akce školy 2022/2023 » Chceš-li míti zdravý chrup, čisti denně každý zub

Archiv

Chceš-li míti zdravý chrup, čisti denně každý zub

Péče o zuby patří mezi základní hygienické návyky a je třeba vést děti k čištění zubů již od útlého věku. Naše škola proto nezahálí ani v této oblasti a se všemi žáky odstartovala projekt věnující se vytvoření a posílení návyků k pravidelné ústní hygieně. S žáky jsme nahlédli do historie a řekli si pár vět o vzniku zubního kartáčku, zubní pasty a ústní hygieně. Dále jsme si povídali o lidském chrupu, seznámili jsme se problematikou vzniku zubního kazu a dalších onemocněních dutiny ústní, společně jsem vytvořili myšlenkovou mapu věnující se potravinám, které zubům škodí a také jsme si zahráli na zubaře. Při této hře si žáci z plastelíny tvořili zuby, zubní kazy, rovnátka, zkoušeli si zubní kaz vyvrtat či zub vytrhnout. Na závěr žáci dostali zubní kartáčky, seznámili se se správnou technikou čištění zubů, a nyní bude jejich úkolem si pravidelně čistit zuby. Každý žák zároveň obdržel motivační tabulku, kde bude pravidelně zaznamenávat čištění svých zubů. Ti nejlepší a nejpoctivější budou v závěru projektu oceněni. Žáci jsou z projektu velmi nadšení, už nyní se předhánějí v tom, kdo si zuby čistil vícekrát, či kdo si je čistil déle, což je výborná startovací pozice našeho projektu. Proto všem žákům přejeme pevnou vůli a už nyní víme, že náš projekt bude mít pro žáky zcela jistě velký přínos./IK/