Home » Akce školy 2021/2022 » Čarodějnický rej – 3.A

Archiv

Čarodějnický rej – 3.A

Poslední den v měsíci dubnu se v obcích pálí čarodějnice. Jde o lidový zvyk, kdy se večer po setmění zapalují ohně a pálí se loutka představující čarodějnici.

Žáci 3. A se zúčastnili programu nazvaný „Čarodějnický rej”, který pro žáky prvního stupně připravili pedagogové speciálních tříd.

Každá třída dostala kartičku, do které sbírala razítka za splnění úkolů na jednotlivých stanovištích. Úkoly to byly opravdu záludné, čarodějnické. Žáci prokazovali i svoji odvahu, ale i zručnost, vždyť lovili hady z čarodějnického pytle, chytali z lektvaru věštecké koule, létali na koštěti, stříleli do pavučiny,…. Po nasbírání všech razítek obdrželi odměnu od hlavní čarodějnice, kterou jim uvařila ve svém kotli. Co žáci dostali, bylo velkým překvapením, byly to želatinové bonbony obohacené o vitamíny. /SJ/