Home » Akce školy 2022/2023 » Bylo nás pět

Archiv

Bylo nás pět

Ve středu 15.3.2023 jsme s žáky 2. stupně vyrazili za kulturou. Již podruhé jsme navštívili divadlo v Šumperku a tentokrát jsme zhlédli divadelní představení Bylo nás pět. Ráno jsme se sešli na vlakovém nádraží v Uničově. Vlakem jsme jeli do Šumperka, poté jsme pěšky přes místní park a náměstí došli k divadlu, kde nás přivítal milý personál divadla. Plni očekávání jsme se usadili do krásně zdobeného divadelního sálu. Divadelní hra vznikla podle knižní předlohy známého českého spisovatele Karla Poláčka. V knize vzpomíná na své dětství, které prožil v Rychnově nad Kněžnou. Žáci mohli prostřednictvím divadelní hry nahlédnout, jaké dětství prožívali jejich vrstevníci v prvorepublikovém Československu. Hra byla zpracována velmi vtipně, takže jsme se u ní všichni moc bavili. Mnozí byli v divadle poprvé, tudíž to byl nezapomenutelný zážitek. Již teď se těšíme na další divadelní představení. /VB/