Archiv

BRNO – VIDA! Science centrum

Dne 5. března 2019 se žáci naší školy vydali do Zábavného vědeckého parku VIDA! v Brně.

Žáci 1. stupně se rozdělili do dvou skupin. První skupina se zúčastnila programu „Putování s velrybou”.  Děti objevovali svět pod hladinu, obývaný velrybami, poznali, jak je velryba velká a zkusili ji i nakrmit. Druhá skupina žáků se v rámci programu „Mysli na smysly” dozvěděli, jakou roli má v těle náš mozek, co je nervová soustava a jak fungují naše smysly. Na stanovištích otestovali jednotlivé lidské smysly a vyzkoušeli si svá smyslová vnímání.

Žáci 2. stupně se zapojili do programu s názvem „Srdce na dlani“. Díky skutečnému vepřovému srdci, které je nejpodobnější tomu lidskému, jsme objevili strukturu jednoho z nejzajímavějších orgánů našeho těla. Poznali jsme jeho jednotlivé části a poslechli si naše vlastní srdce fonendoskopem.

Po ukončení jednotlivých programů následovala prohlídka interaktivních expozic. Na ploše téměř 5000 m² žáky čekalo přes 170 interaktivních exponátů, díky kterým objevovali, jak funguje svět kolem nás. Další projektový den mimo školu se vydařil. (S. J. a L. N.)

    IMG_20190305_105429  IMG_20190305_121245  SAMSUNG