Home » Akce školy 2022/2023 » Březnové aktivity ve III. A

Archiv

Březnové aktivity ve III. A

Měsíc březen je v naší škole jeden z nejaktivnější období. Návštěva knihovny nebo alespoň povídání o knížkách ve třídě nám tradičně připomíná, že březen je oficiálně měsícem knihy. Tvoření nejrůznějších výrobků je pak nutné zaměřovat na každoroční jarní soutěž v Domě dětí,  výzdobu třídy a školy a také na blížící se Velikonoce.

Letos jsme se na jaro obzvlášť těšili a stihli jsme toho opravdu hodně. Do DDM jsme  společně vytvořili originální včelí úl.  Při kreslení a malování jarních kytiček jsme nezapomněli ani na rodící se mláďata zvířat, čímž se nám povedlo spojit pracovní činnosti s prvoukou tak, aby nás obojí bavilo. Kytičky – sněženky, pampelišky a vlčí mák – jsme výtvarně zpracovávali pomocí barevného papíru, krepového papíru, lepidla a barevných pastelů.

Také jsme se konečně dočkali konstrukčních činností, kdy jsme dokonale pustili uzdu své fantazii. Tyhle činnosti, kdy nás paní učitelka nechá pracovat víceméně jen podle své fantazie, máme ze všeho nejraději.
Z velikonočního tvoření jsme zatím stihli namalovat porcelánová vajíčka. Každé z nich jinou technikou. Na první jsme použili šablonu květin, na druhou fixy, na třetí pastelky. Jedno vajíčko jsme pomalovali temperovými barvami a jedno polepili papírovými květinkami.

Zajímavé bylo pro nás i učení o ochraně naší přírody, zejména o třídění odpadů. Tento projektový den se jmenuje Tonda Obal a moc nás baví, protože už dávno víme, které kontejnery jsou určené na plasty, sklo, papír, bioodpad nebo elektroodpad. Soutěžili jsme tedy, kdo bude v jednotlivých činnostech nejrychlejší. Skládali jsme puzzle a třídili obrázky na interaktivní tabuli. Mluvili jsme také o ochraně vzácných živočichů a rostlin. /H.V./