Home » Akce školy 2022/2023 » BAREVNÝ PODZIM – výstava prací žáků v DDM

Archiv

BAREVNÝ PODZIM – výstava prací žáků v DDM

Stejně jako loňský rok, se i letos žáci naší školy zapojili do soutěže a výstavy svých prací Vily Terezy na téma Barevný podzim. Zúčastnili se žáci všech tříd od nejmladších prvňáčků až po vycházející žáky devátých ročníků. Všichni se pustili s nadšením do práce. Tvořily se práce skupinové, ale našly se i práce jednotlivců. Své výtvory předvedla i všechna oddělení školní družiny. Kreativita žákům při tvorbě rozhodně nechyběla. Používaly se různé přírodní materiály, šišky, mech, listy, větvičky i kůra stromů. Využil se i kartonový materiál, různé krabice a krabičky všech velikostí. Nechybělo využití i méně tradičního materiálu jako jsou skleněné láhve, nafukovací balónky, samotvrdnoucí hmota a keramická hlína. Výsledek na sebe nenechal dlouho čekat. Na výstavě se můžeme pyšnit domečky pro různé lesní obyvatelstvo a ptactvo, kresbami s podzimní tématikou, strašidelnými skřítky, kouzelným lesem, velkým opadávajícím stromem a mnohými dalšími povedenými výrobky. Těžko říci, kdo letos vyhraje. My ale soutěžíme se sportovním duchem. Není důležité vyhrát, ale zúčastnit se. Pro každou třídu je ten jejich výrobek ten nejhezčí a vítězný, ať už dostanou ocenění nebo ne. Ten radostný pocit z dobře odvedené práce je totiž pro každého ten největší dar. Děkujeme za pozornost a přihlásíme se zase příští rok. /LŠ/