Home » Akce školy 2022/2023 » Barevný podzim

Archiv

Barevný podzim

V naší třídě vyrábíme, malujeme, prostě tvoříme skoro každý den – v rámci výtvarné výchovy nebo pracovního vyučování. Tyto předměty jsou pro nás většinou hodně oblíbené obzvláště na podzim. Můžeme totiž do parku pro listy, kaštany, oříšky, žaludy a bukvice, ze kterých pak vyrábíme podle vlastní fantazie zvířátka, modely zahrádek či hub a lesních skřítků. Podobných nápadů máme spousty a většinou je ani všechny nestihneme zrealizovat. Výrobky se pak chlubíme v místní Optice nebo v Domě dětí a mládeže v Uničově. Letos se zde koná soutěž škol a tříd s názvem ,,Barevný podzim“. Posíláme tam břízky, které jsme vytvořili z papíru, domalovali a polepili ptáčky a dozdobili malou větvičkou z břízy. Nejnáročnější byla ptačí budka, která se z kartonu vystřihovala hůře. Výsledek nás ale překvapil. Každý měl svou práci zdařilou a hlavně originální. Při práci jsme si připomněli i blížící se Den stromů, povídali si o jejich významu a využití. /H.V./