Home » Akce školy a školní družiny 2020/2021 » Zlato z atletického čtyřboje je naše

Archiv

Zlato z atletického čtyřboje je naše

                  Stejně jako v loňském roce se i letos zúčastnili vybraní žáci naší školy atletického čtyřboje škol. Na první příčky ve školním kole se suverénně probojoval Lukáš Turták, Leonard Fečo Karolína Kršňáková. Stejným způsobem pak skórovali i v kole okresním, které se konalo na naší škole v Uničově. Krajského kola, které letos hostil Šumperk, se letos účastnila Karolína s Lukášem a následně také postoupili do celostátního čtyřboje. Mohli jsme se tak podívat na tři dny do Ústí nad Orlicí a kromě nelítostného boje při závodění jsme si také užili spoustu zábavy. Ubytovali jsme se ve Sporthotelu Tichá Orlice, u kterého se nacházelo koupaliště a kvalitně vybavený stadion, kde žáci později závodili. Hlavním sportovním dnem se stal čtvrtek, kdy účastníci museli předvést opravdu dobré výkony, sjeli se zde totiž nejlepší žáci z celé republiky. Žáci z Olomouckého kraje skvěle reprezentovali své školy a celkově získali druhé místo mezi ostatními kraji. Naše škola se navíc může chlubit prvním místem v kategorii dívek, které získala Karolína Kršňáková, přivezla si tak domů zlatou medaili a mnoho hodnotných cen. Po náročných závodech náležel účastníkům zasloužený odpočinek v podobě koupání v bazénu, po kterém následovala společná zábava. Žáci se setkali s kouzelníkem, který jim předvedl spoustu zajímavých triků. Večer pak uzavírala diskotéka. Páteční dopoledne se pak neslo v duchu odjezdu domů, který byl plný vzpomínek na zážitky ze závodů. Můžeme se tak těšit na příští ročník a trénovat, abychom opět zabodovali. (L. S.)