Home » Akce školy 2021/2022 » Zdravé stravování, zdravý životní styl

Archiv

Zdravé stravování, zdravý životní styl

V pátek 28. 1. jsme s dětmi měli projektový den zaměřený na zdravé stravování a zdravý životní styl.

S dětmi jsme si povídali o tom, jaké potraviny jsou našemu zdraví prospěšné, kolikrát denně bychom měli jíst a také na správnou hygienu před konzumací jídla. Neopomněli jsme ani potraviny, které bychom často konzumovat neměli, protože našemu zdraví příliš neprospívají.

Naše povídání bylo zaměřeno nejen na správné stravování, ale i na pohyb, který je pro to, abychom se cítili dobře, také nezbytný. Mluvili jsme i o tom, jakým sportům se děti nejraději věnují a připomněli si také, jak důležitý je pravidelný pohyb na čerstvém vzduchu.

Děti na tato témata vypracovávaly několik pracovních listů, zábavnou formou třídily zdravé  a nezdravé potraviny, vyluštily si křížovku a nechyběl ani zajímavý pokus s chipsy.

Náš projektový den jsme završili shlédnutím krátké pohádky o jídle, díky které jsme si zopakovali vše podstatné z dnešního dne. /JB/