Home » Akce školy 2022/2023 » Zámek a dílny v Náměšti na Hané

Archiv

Zámek a dílny v Náměšti na Hané

Ve středu 6. prosince si čtyři třídy naší školy vyjely na další zajímavý výlet. Tentokrát na zámek do Náměště na Hané. Jedná se o raně klasicistní stavbu francouzského typu stojící uprostřed kruhového parku.

Těšili jsme se hlavně na tvoření – vyrábění vlastní dárkové krabičky s využitím ubrouskové techniky. Pak se nám ale nejvíce líbil program místních dětí, které si pro nás v zámeckých komnatách připravily krásné vánoční divadelní vystoupení. V jedné z komnat se nám věnovala komtesa, která nám připomněla některé vánoční tradice. V jiné komnatě jsme zase mohli shlédnout hranou pohádku “O princezně ze mlejna“. Pohádkový zážitek umocnilo vybavení zámku. Některé historické kousky byly velmi krásně zrestaurované. Kromě nábytku a zajímavě zdobených lustrů je zde k vidění velmi vzácná sbírka míšeňského porcelánu a také expozice kočárů a dětských kočárků.

Jako na každý zámek je třeba vystoupat do kopce. Na zamrzlé cestě to pro nás nebylo úplně jednoduché, ale zato velmi zábavné. Cestou zpět jsme se na kluzké cestě z kopce pořádně nasmáli. /H.V./