Home » Nezařazené » Zajíci z keramiky s velikonočním osením

Archiv

Zajíci z keramiky s velikonočním osením

S nástupem jara a blížícími se Velikonocemi jsme se v hodinách pracovních činností věnovali tvoření z keramiky. Konkrétně jsme se s žáky IX. A pustili do výroby keramických květináčů s motivem zajíce, do kterých jsme následně chtěli umístit jarní osení.

Hoši začali tím, že si nejdříve zpracovali hlínu, vyváleli ji na plát a vykrajovali jednotlivé tvary podle připravených šablon. Pomocí šlikru potom chlapci všechny části spojovali, práce jim šla od ruky a zanedlouho před každým z nich stál hliněný květináč. Po prvním vypálení žáci své „ušáky“ potřeli bílou glazurou a ti následně zamířili opět do pece.

Když byla keramika hotová, pustili jsme se do setí jarního osiva. Připravili jsme si hlínu, plastové kelímky, pšenici a za malou chvilku měli všichni zaseto. Pár dnů jsme počkali, než se nám osení ukáže a trochu povyroste. Potom jsme už jen umístili kelímek s jarním osením do zajíčků z keramiky a výsledný produkt byl na světě. Nyní už zdobí domácnosti žáků a vnáší jim do domova trochu té velikonoční atmosféry. /JB/