Home » Nezařazené » Výstava historických kočárků

Archiv

Výstava historických kočárků

V rámci procházky jsme se s třídami I.A a V.B vypravili na náměstí do městského informačního centra Uničova, kde ve dnech od 1. 11. do 4. 12. 2022 probíhá výstava historických kočárků z Plinkoutského muzea sběratelky Lenky Křístkové. Prohlédli jsme si vystavené exponáty vyrobené v letech 1940 až 1970 – košatiny, osmipéráky a Liberty, dále byly k vidění dobové panenky v nadýchaných peřinkách. Děti byly nadšené, zkoušely jemně houpat kočárky a obdivovaly panenky v historických oblečcích. V týž den po vernisáži jsme v hodině výtvarné výchovy namalovali a vymalovali kočárky. Dětem jsme také pouštěli jiné historické kočárky na interaktivní tabuli a povídání jsme doplnili i o další historické zajímavosti a zvyky našich babiček a prababiček.

Muzeum paní Křístkové v Plinkoutě je podle recenzí také hodně zajímavé a proto zvážíme i jeho prohlídku. Například v rámci výletu ke konci školního roku. /HV/