Home » Akce školy 2022/2023 » Výroba valentýnského přáníčka

Archiv

Výroba valentýnského přáníčka

Dne 14. 2. jsme si s žáky IV.B připomněli svátek sv. Valentýna.

Nejprve nám paní učitelka pověděla o legendě, která se pojí s biskupem Valentýnem. Právě svatý Valentýn se stal patronem zamilovaných. A proč je tomu tak? Za vlády císaře Claudia II. se sňatky mezi vojáky a jejich dívkami zakázaly, aby se muži více soustředili na bojování. I přesto se jim kněz rozhodl pomoci a tajně páry oddával.

Po krátkém seznámení s příběhem následoval pracovní list s doplňovačkou, omalovánka a vyrábění. Během tvoření valentýnského přání a srdíčkové květiny jsme shlédli rovněž poučné a zábavné video o „svátku zamilovaných“.

Žáci získali opět nové vědomosti a milé gesto ve formě přání a květiny věnují své blízké osobě. /KH/