Home » Akce školní družiny 2022/2023 » Výroba tučňáků v družině

Archiv

Výroba tučňáků v družině

Naše družina se každoročně zapojuje do zimní výtvarné soutěže, kterou pořádá DDM Uničov. Letos jsme měli výborný nápad na výrobu tučňáků. Asi hlavně proto, že milují zimu tak jako my. S dětmi jsme si povídaly o jejich životě, co je pro ně typické, čím se živí a také, že křídla nepoužívají k létání, nýbrž k plavání. Jsou jedni z nejlepších plavců a potápěčů mezi ptáky na světě. Žijí na jižní polokouli, především na Antarktidě.

Děti si vybraly tyto roztomilé „pány“ jako předlohu pro svůj společný výtvor. Postavy tučňáků vystřihly z filcového papíru, vytvořily bambule z bavlny, nalepily na čepici, oranžový zobák a nohy připevnily na patřičná místa. A protože děti chtěly mít originální výrobky, přišily tučňákům knoflíky na bříška, aby si tito tvorové při chladné zimě mohli zapnout frak. Některý měl knoflíčky dva, jiný zase jeden nebo dokonce i tři. Na závěr pak vystřihly sněhové vločky z papíru a vytvořily koláž.

Děti se ze svého povedeného společného výtvoru těší a doufají, že jim přinese ty nejlepší výsledky. Od nás děti dostaly kladné hodnocení už dnes, za to, že pracovaly společně, zodpovědně, se zájmem, a hlavně s radostí. A jestli děti vyhrají zimní soutěž, není až tak důležité. Pro nás jsou již teď vítězové.                                                              /H.U., P.K./