Home » Akce školy 2022/2023 » VÝLET DO ZOO OLOMOUC

Archiv

VÝLET DO ZOO OLOMOUC

Blížící se konec školního roku vybízí k plánování posledního třídního výletu. Ani u nás v XI. A tomu nebylo jinak. Tipů na školní výlet jsme měli několik, ale nakonec zvítězila olomoucká ZOO na Svatém Kopečku.

Z Uničova jsme vyrazili vlakem do Olomouce a poté pokračovali autobusem. Po pár minutách jsme dorazili do cíle a čekala nás příjemná procházka zoologickou zahradou. Hoši mohli obdivovat neposedné opičky, mořská akvária s korálovými útesy a pestrobarevnými druhy ryb, medvědy baribaly, roztomilé surikaty, majestátně vyhlížející lvy a mnoho dalších zajímavých zvířat. Prošli se po visuté lávce a mohli tak bez jakýchkoli bariér sledovat opice i s mláďaty makaků červenolících. Hochy velmi zaujal také výběh s kozami, které si mohli pohladit a nakrmit je.

Po prohlídce ZOO naše kroky směřovaly k nedaleké bazilice Navštívení Panny Marie, která je vyzdobena mnoha uměleckými skvosty. Každoročně se zde konají nezapomenutelné poutě, bohoslužby a i chrámové koncerty. Byli jsme uchváceni překrásnou výzdobou tohoto poutního místa a ocenili i chladné zdi baziliky, které nám poskytly příjemné ochlazení po celodenním pochodu v horkých teplotách.

Domů jsme se vraceli plni krásných dojmů a zážitků, unaveni, ale s úsměvem na tváři.                                                                                                                                                          /JB/