Home » Akce školy 2022/2023 » Výlet do Prahy

Archiv

Výlet do Prahy

První květnový týden byl pro žáky 2. stupně ZŠ Šternberská výjimečný. Všichni se netrpělivě těšili na plánovaný výlet do Prahy.

V brzkých ranních hodinách jsme se sešli na vlakovém nádraží v Uničově. Odtud jsme jeli vlakem do Olomouce, kde jsme přesedli na vlak do Prahy.

Cesta utekla jako voda a netrvalo dlouho, vystupovala naše výprava na hlavním nádraží v Praze. Naše první kroky mířily do Národního muzea. V muzeu jsme si prohlédli několik expozic. Nejvíce žáky zaujala expozice zaměřující se na dějiny 20. století. Mohli si tak propojit teoretické poznatky, které získali v dějepise.

Odpoledne jsme si dali do těla a jako správní turisti jsme se zaměřili na typické pražské památky a turisticky oblíbená místa. V našem výběru nechybělo Václavské a Staroměstské náměstí, Orloj a Karlův most. Při stoupání po Malé straně, rodištěm Jana Nerudy, jsme se občerstvili osvěžující zmrzlinou. Po hradčanském schodišti jsme vyšli k Pražskému hradu, kde jsme obdivovali katedrálu sv. Víta a Zlatou uličku. Blížil se podvečer a my jsme se přesunuli na ubytování, které bylo nadosah Pražského hradu. V krásných prostorách Kapucínského kláštera jsme si odpočinuli a načerpali sílu na večerní program. Byl by přece jen hřích nenavštívit českou Eiffelovu věž – Petřín. A protože jsme v nohách měli více než 15 km, rozhodli jsme se využít lanové dráhy vedoucí až k Petřínské rozhledně. Pro mnohé to byl nezapomenutelný zážitek, neboť jeli lanovkou poprvé. Cestou zpět na ubytování jsme se kochali krásným výhledem na osvětlenou Prahu.

Druhý den jsme začali vydatnou snídaní a poté jsme dojeli metrem na Vyšehrad.  Žáky zaujal vyšehradský hřbitov, kde jsme hledali náhrobky slavných osobností.

Po obědě, který pro nás připravila restaurace v centru Prahy, jsme vyrazili na náplavku, kde na nás již čekala loď. Krásná plavba po Vltavě navíc spojená se slunečními paprsky nás doslova očarovala, lepší závěr naší dvoudenní exkurze jsme si nemohli přát. Navíc jsme si mohli z Vltavy prohlédnout některé památky, které jsme navštívili předešlý den.

Poslední hodinu před odjezdem jsme věnovali nákupu suvenýrů a dobrot pro naše blízké.

Všichni jsme byli z výletu nadšení, a i když nás z nachozených kilometrů bolely nohy, za ty zážitky to rozhodně stálo. /VB/