Home » Akce školní družiny 2022/2023 » Velikonoční zajíc s osením

Archiv

Velikonoční zajíc s osením

Jarní osení je jedna z nejoblíbenějších dekorací svátku jara. S dětmi ve školní družině jsme se pustili do výroby velikonočního zajíce s osením. Na jeho výrobu si děti připravily seříznutou plastovou láhev, hlínu a hrst pšenice. Samotné setí bylo velmi jednoduché a dětem šla práce od ruky. Nejdříve naplnily láhev do poloviny zeminou, nasely obilí, zasypaly slabou vrstvou hlíny, jemně přitlačily a zalily. Potom si žáci vystřihli z barevného papíru dlouhé uši, které přilepili na špejle. Hotové uši zapíchli do plastové nádoby s připraveným osením, přilepili nalepovací oči, chlupatou bambulku jako čumáček a jarní zajíček byl hotov. Teď už nezbývá než trpělivě čekat a těšit se, až dětem obilí vzklíčí a zajíčkům naroste hustá zelená kštice.

                                                                                                                                                 /JB/