Home » Akce školy 2022/2023 » Velikonoční pečení 

Archiv

Velikonoční pečení 

Velikonoce jsou významným křesťanským svátkem, slaví se v neděli po prvním jarním úplňku. Mezi nejtypičtější velikonoční tradice patří zdobení vajíček, pletení pomlázky, a především pečení beránka. O tradicích spojených se svátky jara jsme si povídali s žáky IX.A. Žáci vyprávěli o tradicích, které znají a které doma dodržují.

Velikonoční tradice jsme si v pracovních činnostech vyzkoušeli i prakticky. Rozhodli jsme se, že se pustíme do pečení velikonočního beránka a jidášů.

Prvním krokem bylo najít recepty. Sepsali jsme si potřebné suroviny, žáci se mezi sebou dohodli a každý z nich donesl jednu surovinu, která byla do receptu potřeba. Vzhledem k tomu, že jidáše se pečou z těsta kynutého, připravila jej paní učitelka již ráno doma, aby mělo těsto dostatečný čas vykynout. Ve cvičné kuchyňce jsme se rozdělili do dvou skupinek. Jedna měla na starosti beránka a druhá připravovala různé tvary jidášů. Práce nám šla skvěle od ruky, nebylo se čemu divit, ve cvičné kuchyni jsme již zkušení masterchefové. Netrvalo dlouho a po hlavní budově naší školy se linula vůně čerstvě upečených velikonočních dobrot. Všichni jsme si moc pochutnali. /VB/