Home » Akce školy 2022/2023 » Veletrh práce a vzdělání

Archiv

Veletrh práce a vzdělání

I v letošním školním roce se žáci 2. stupně naší školy zúčastnili veletrhu práce a vzdělání, který se již tradičně konal v Olomouci v pavilonu A na Floře. Hned po příchodu do pavilonu jsme navštívili     ,, živou knihovnu“, která byla novinkou na akci a kde si žáci mohli vyzkoušet některé pracovní činnosti, které je budou čekat na příslušných učilištích. Naše děvčata si vyzkoušela květinovou vazbu a své výtvory si pyšně odnášela domů. Po návštěvě knihovny jsme se rozdělili a každá skupinka se samostatně vydala na prohlídku jednotlivých stánků firem a středních škol Olomouckého kraje, u kterých žáci plnili různé úkoly, za které dostávali razítka. Ta se na závěr losovala. Naši žáci měli i při losování štěstí a někteří vyhráli pěkné ceny.  Na závěr jsme shlédli výcvik služebních psů před pavilonem. Akce se nám vydařila a naši žáci si tak mohli udělat představu, co je bude na vybraných školách čekat a na co se mají těšit. /HR/