Home » Akce školy 2022/2023 » Vánočka

Archiv

Vánočka

Začátkem listopadu naše škola dostala nabídku, zda bychom se s tříčlenným týmem žáků nezúčastnili předvánoční akce „Vánočka“ na Masarykově náměstí v Uničově. Stanovené datum pečení vánočky bylo 17. 12. 2022.

Do týmu se přihlásili tři žáci. Celé akce se ujala paní vychovatelka Naděžda Kopřivová. Ta s chlapci probrala vše kolem přípravy těsta, zaplétání, pečení a ve třech termínech se všichni sešli, aby vše nacvičili. Chlapci si vedli moc dobře a byli z pečení nadšeni. Vyzkoušeli se přípravu těsta, pletení vánočky a její upečení. Bylo vidět, že hoši jsou opravdu zruční a dokážou být samostatní.

V sobotu 17. 12. 2022 jsme se sešli před osmou hodinou ranní na náměstí v Uničově. Hoši si obhlédli pódium, vybrali si stůl, na kterém budou plést vánočku a troubu ve které budou péct. Trouby zapůjčila firma Miele. Těsto měli v termoportu, aby v mrazu neprochladlo a nezmrzlo. Na samotné pletení a pečení vánočky měli stanovený čas 60 minut. Poté se upečené vánočky vyndaly z trouby, pocukrovaly a předvedly porotě, v které byla i paní Buriánová, vítězka z pořadu „Peče celá země“. Porota byla nadšená z toho, co dětské týmy dokázaly. Nevěřili, že se vše za 60 minut dá stihnout. Náš tým upekl dokonce 2 vánočky. Následně se vánočky dražily. Naše vánočka se vydražila za 1600,- Kč. Žáci obdrželi drobné dárky a mohli být se svojí prací opravdu spokojeni.

Ve škole žáci byli odměněni dle svého přání. Dostali brusle, protože všichni tři velmi rádi chodí na bruslení, které je součástí i hodin tělesné výchovy.

Chlapcům a paní vychovatelce patří velký obdiv a poděkování.

Mgr. Michaela Král Kilianová, ředitel školy