Home » Akce školní družiny 2022/2023 » Tvoříme s kořením …

Archiv

Tvoříme s kořením …

Takovou tvořivou inovativní akci pro nás připravily paní vychovatelky. Pozvaly paní Bernasovou,  která s sebou přivezla 40 druhů koření z celého světa. Dozvěděli jsme se, kde, jak a proč se koření pěstuje, odkud bylo přivezeno do Evropy. Kromě původu a způsobu zpracování jsme také diskutovali o běžném použití v domácnostech. Uplatnili jsme hlavně smyslové vnímání, koření jsme dle možností ochutnali a hlavně očichali. Rozšířili jsme si znalosti o možnosti využití koření jak v oblasti gastronomie, tak pro zdraví člověka. Výsledkem krásné voňavé zážitkové práce byl dárkový balíček, který si každý sám dle pracovního postupu připravil smícháním daného koření. Strávili jsme krásné odpoledne a takovou akci můžeme každému doporučit… /PK, AA/