Archiv

Svatý Martin

V ten stejný čas jako loni,

přijíždí Martin na bílém koni.

Husa a rohlíčky,

venku mráz zebe.

Slyšet je rolničky,

sníh padá z nebe.

Čtyřicátý pátý týden v roce, kdy slaví svůj svátek Martin, jsme se právě tomuto muži věnovali. Celý týden jsme zasvětili různým aktivitám, spojeným s tímto tématem. S dětmi jsme si vyprávěli příběh o římském vojákovi, poustevníkovi a biskupovi. Vysvětlili jsme si, proč se se svatým Martinem pojí symbolika bílého koně, husa, víno, nebo svatomartinské rohlíčky. Dále jsme si „prošli“ cestu, kterou svatý Martin putoval, vyrobili husu z papíru a vaty. Řada přišla i na podkovu – tu jsme vytvořili z kartonu, ten jsme obalili alobalem a ozdobili třpytkami. Za celotýdenní usilovnou práci dětí jsme je samozřejmě nezapomněli odměnit – upekli jsme si svatomartinské rohlíčky, které jsme poté společně při sledování pohádky o sv. Martinovi snědli a zakončili tak tento krásný podzimní týden. /IS/