Home » Akce školy a školní družiny 2020/2021 » Sejeme, sázíme, sklízíme

Archiv

Sejeme, sázíme, sklízíme

                  Koncem března zahájili žáci naší školy pěstitelské práce ve školním skleníku a na pozemku. Nejméně příjemná činnost čekala na naše hochy, neboť naváželi do skleníku koňský a králičí hnůj. Poté dívky zasely semena salátu, ředkve a hrachu. Kedlubnové sazenice byly zakoupené, ale mladé rostliny rajčat a paprik byly vypěstované za okny IX. třídy. Během dubna a května bylo třeba rostliny zalévat, okopávat, bojovat s plevelem a škůdci. Odměnou za pravidelnou péči byla žákům sklizeň salátu, ředkviček a kedlubnů. V současné době rozkvetlo v našem skleníku několik desítek rajčat, blíží se další sklizeň kedlubnů, salátu a hrášku. Pod vedením pana učitele Stejskala, zasadili chlapci na pozemku třešeň, keře rybízu a kanadské borůvky. Kompost ozdobily dýně, meloun a několik bylinek. (L. H., L. S.)