Home » Akce školní družiny 2021/2022 » Prší, prší, voda kape

Archiv

Prší, prší, voda kape

Tak už je tu opravdu pravé podzimní počasí, je chladno vítr fouká a často prší. A právě jedno takové deštivé odpoledne jsme si povídali s dětmi ve školní družině o podzimním počasí.

Děti se naučily novou báseň o počasí a vytvořili jsme si na toto téma obrázek.

Každé dítě si připravilo tvrdý papír, štětec, modré tempery, lepidlo, korek, slámku a papírový košíček. Nejdříve jsme nabarvili korek modrou temperou, ten pak děti obtiskovaly na papír. Počkali jsme až nám „dešťové kapičky“ zaschnou. Z barevných papírových košíčků a slámky si děti dle vlastní fantazie vyrobily „ deštníčky“, které si potom nalepily na   výkres s kapkami.

I když už venku panovalo sychravé počasí , my jsme si s dětmi udělali moc hezké odpoledne. /KD/