Home » Akce školy 2022/2023 » Projektový den: znečistění moří a ovzduší

Archiv

Projektový den: znečistění moří a ovzduší

V pátek 13. 1. 2023 jsme se ve třídě II. B v rámci projektového dne věnovali tématu znečištění moří a ovzduší. Hned ráno jsme si zahráli na rybáře a v moři jsme kromě ryb ulovili i několik plastových pytlíků. Ty jsme s žáky také hned vytřídili do žlutého kontejneru na plast. Pak jsme si vybarvili velrybu jako symbol čistého moře a vyprávěli jsme si o tom, jak působení člověka ovlivňuje naši planetu.

S velrybou Stáňou z pohádky jsme pochopili, že čistá příroda je důležitá nejen proto, aby byly spokojené ryby a ostatní živočichové, ale také my lidé.

V závěru projektového dne jsme si zatančili na písničku se žralokem a zopakovali jsme si různá zvířata, která jsme probírali v hodinách prvouky.

Projektový den se nám podařil a těšíme se zase na další.

/PP/