Home » Akce školy 2022/2023 » Projektový den IV.B – Den stromů

Archiv

Projektový den IV.B – Den stromů

Dne 20. 10. se v České republice slaví významný den – Den stromů. A tak jsme se rozhodli, že si uděláme projektový den.

Nejprve jsme se dozvěděli, kdy se tento den slaví a jak. Vysvětlili jsme si také, k čemu stromy slouží a v čem spočívá jejich význam. Odpověděli jsme si rovněž na otázku, proč je důležité si tento den připomínat.

Poté jsme si vyplnili pracovní list a podívali se na reportáž z Prahy, kde na počest Dne stromů zasadili v parku dub. Následně jsme si pustili píseň Stromy od Zdeňka Svěráka a Jaroslava Uhlíře a naladili jsme si ve třídě příjemnou atmosféru.

Jelikož jsme si říkali, že právě díky stromům máme množství plodů, udělali jsme si „slepou ochutnávku“. Jeden žák byl v roli moderátora a dával ostatním spolužákům indicie, copak asi ochutnávají za druh ovoce. Všechny tři druhy se podařilo uhádnout jedné žákyni, a tak jsme jí všichni pogratulovali a zatleskali.

Abychom si tento den připomínali i nadále, vyrobili si žáci ve dvojicích stromy, které nám krásně zdobí nástěnku spolu s dalšími výtvory. U žáků se posílila nejenom umělecká gramotnost, ale i další kompetence jako vzájemná spolupráce či komunikace.

Náš projektový den jsme završili slunečnou procházkou v městském parku, kde jsme na stromech obdivovali pestrost jejich barevných listů. Osvojili jsme si nové informace a vytvořili jsme si další společné vzpomínky! Byl to velmi povedený den. /KH/