Home » Akce školy 2022/2023 » Příprava na vánoční svátky ve III.A

Archiv

Příprava na vánoční svátky ve III.A

Asi od 1. prosince se všechny děti naší školy začínají připravovat na nejkrásnější svátky v roce – Vánoce.  Milujeme tyto kouzelné volné dny plné pohádek, voňavého cukroví a rodinné pohody. A protože se nemůžeme dočkat, tak si i ve škole o prosincových tradicích povídáme, vyrábíme malé dárečky pro své blízké, jezdíme na zajímavé a poučné předvánoční výlety, nacvičujeme vystoupení na besídku, samozřejmě také s vánoční tématikou.

Letos jsme si vyrobili svícen a přáníčko. Líbilo se nám, že jsme si skleničku polepovali a dotvářeli různými technikami podle vlastního vkusu. Vždyť přece dárek pro maminku, tatínka, babičku či dědečka by měl být vyrobený vlastnoručně a s velkou láskou. A to se nám určitě povedlo! S výrobky jsme spokojeni. Stihli jsme k tomu namalovat i originální přáníčka.

V této době nezapomínáme ani na přírodu. Ptáčkům nosíme do parku vždy něco dobrého do zobáčku. Letos to byly semínka slunečnice a také lojové koule zavěšené na provázku. Ve škole si pak každý z nás nakreslil ptačí budku a dotvořil libovolnými výtvarnými technikami, tak aby byla zase každá originální. Při tom všem jsme si zpívali koledy, četli a pouštěli pohádky, připomínali si vánoční tradice a zvyky.

Kéž by měly všechny děti na světě tak krásný adventní čas jako my! Přejeme Vám všem šťastné a veselé Vánoce. /H.V./