Home » Akce školy 2022/2023 » Poznáváme podzimní přírodu

Archiv

Poznáváme podzimní přírodu

Máme 4 roční období, jaro, léto, podzim a zimu. Každé roční období má své kouzlo. Nyní máme podzim. S žáky 1. A, jsme si o ročních obdobích vyprávěli. Nyní nám vládne právě to podzimní, proto jsme se na něj zaměřili. Teorie už bylo dost, rozhodli jsme se, že se na ten podzim vyrazíme podívat. Naše kroky směřovaly do nedalekého městského parku. Hned na začátku parku jsme si všimli stromů, které byly obalené barevným listím. Hrálo snad všemi barvami, žlutou, oranžovou, červenou a také hnědou. Spadané listí jsme nasbírali a pozorovali jsme, jak umí příroda kouzlit, a že bylo na co dívat. Jak jsme tak procházeli parkem, pojmenovávali jsme si stromy i keře. Cestu nám zkřížila veverka, která sbírala spadané žaludy, chvíli jsme ji tiše pozorovali a pak jsme si řekli, že si nějaké ty přírodniny nasbíráme také. Sbírali jsme kaštany, žaludy i bukvice. Nesli jsme si pěknou sbírku přírodnin, které využijeme na výrobu dekorací do třídy. Cestou zpět jsme narazili i na houby, nejvíce ze všech hub, které jsme cestou viděli, se nám líbila ta červená s bílými puntíky. Celá naučná vycházka byla pro nás velkým přínosem, dozvěděli jsme se spoustu nových i zajímavých informací, například, že zrovna ta nejkrásnější houba je pro nás nebezpečná a budeme ji obdivovat pouze z povzdálí. Podzim, ten si zaručeně s žádným jiným ročním obdobím nespleteme…                                      /LŠ/