Home » Akce školy 2022/2023 » Počítáme s penězi

Archiv

Počítáme s penězi

Aby bylo počítání, respektive hodiny matematiky pro žáky zábavné, snažíme se s pedagogy žákům předávat učivo co nejvíce zábavnou a zážitkovou formou. V V.A jsme se rozhodli, že si počítání do sta či do tisíce zpestříme počítáním s penězi. Nejdříve jsme si s žáky rozmístili na lavici výukové mince a společně jsme si řekli, jakou hodnotu má která mince. Následně žáci plnili různé úkoly. U prvního úkolu měl každý žák posbírat mince určené hodnoty a spočítat, jaký obnos v těchto mincích má.  Při druhém úkolu jsme si říkali ceny různých předmětů a žáci se měli hlásit, pokud danou částkou disponovali a mohli si předmět koupit. Třetím úkolem žáků bylo posbírat od každé mince jeden kus a spočítat kolik peněz mají. V závěru hodiny jsme si s žáky otevřeli malý obchod, rozmístili jsme si na lavici předměty různé hodnoty a žáci mohli nakupovat. Nejatraktivnějším zbožím byla pro žáky čokoláda, která měla zároveň velký motivační význam, neboť všichni žáci zvládli napočítat požadovanou hodnotu peněz správně./IK/