Home » Akce školy 2022/2023 » Oslavy lesa

Oslavy lesa

Stává se již tradicí oslavit svátek stromů akcí v Rudolfových sadech na Floře v Olomouci. Tentokrát jsme vyjeli my – žáci prvního stupně. Cesta vlakem i tramvají byla pro některé z nás novým zážitkem. Povídali jsme si a těšili se na úkoly, které pro nás v olomouckém parku připravili.

Ihned po příjezdu do Rudolfových sadů jsme se pustili do práce. Ve třech skupinách se nám tak podařilo splnit řadu zajímavých a hlavně poučných úkolů. Převážně chlapeckou třídu III.A nejvíce bavilo seznámení se skutečnými lesními pomocníky, například motorovou pilou. Dokonce jsme si vyzkoušeli pokácet strom. Úžasné bylo focení s jelenem, sovou či liškou, kteří se nám na fotce objevili díky chytré mobilní aplikaci. Menší děti bavilo poznávání zvířátek, doplňování slov do tajenky či skládání poučných dřevěných obrázků. Po jejich složení jsme si vždy připomněli, co v lese můžeme a také co nikdy nesmíme dělat. Na dalším stanovišti jsme vyhledávali vhodné pelíšky pro zvířátka a pak také poznávali různé druhy stromů.

Domů jsme dojeli unaveni, ale plni zážitků a nových vědomostí. Přivezli jsme si drobné dárky a také dřevěnou ptačí budku do školy, kterou jsme vyhráli a která nám připomíná blížící se zimu. Moc se těšíme až do budky i na jiná místa na školní zahradě či v parku přineseme ptáčkům zrníčka na zimu. Teď již víme, že příroda umí být velmi krásná, zábavná a hlavně, že je nutné ji neničit, ale naopak chránit. /H.V./