Home » Akce školy a školní družiny 2020/2021 » Ochutnávka ovčích a kozích sýrů z farmy

Archiv

Ochutnávka ovčích a kozích sýrů z farmy

Dne 17. května 2018 obdrželi žáci všech tříd naší školy další mix sýrů od firmy MK Fruit s. r. o. v Šumperku, která v rámci projektu „Ovoce a zelenina do škol”a „Mléko do škol”. Žáci měli opět příležitost ochutnat různé druhy sýrů kombinovaných z ovčího, kozího a kravského mléka (Čerstvý Farmářský sýr, Balkánský sýr ze Zlaté farmy Štěkovice – Vrbátky a Sýr Běla prohřívaný ze Zemědělského družstva Jeseník) vyráběné tradiční sýrařskou technologií bez použití konzervačních prostředků. Během ochutnávky si četli o výrobě jednotlivých sýrů a jejich skladování. A, který sýr jim nejvíce chutnal? Většině chutnal Sýr Běla (ze směsi ovčího a kravského mléka). (S.J.)

20180517_121801