Home » Akce školy a školní družiny 2020/2021 » Nejvtipnější ovoce či zelenina

Archiv

Nejvtipnější ovoce či zelenina

Již čtvrtým rokem je naše škola zapojena do projektu Ovoce a zelenina do škol, který je financován z rozpočtu EU a ze státního rozpočtu ČR. Cílem projektu je přispět k zvýšení spotřeby ovoce a zeleniny, vytvořit správné stravovací návyky ve výživě dětí a bojovat proti dětské obezitě. Žáci prvního stupně dostávají zdarma dvakrát měsíčně balíčky s čerstvým ovocem a zeleninou. Součástí projektu jsou pracovní listy, určené žákům prvního i druhého stupně. Žáci V. třídy se zúčastnili soutěže  „Nejvtipnější ovoce či zelenina“, kterou v měsíci listopad vyhlásila firma MK Fruit s.r.o., dodavatel balíčků. V únoru byla soutěž ukončena a v dubnu porota, složená ze zaměstnanců firmy, vyhodnotila všechny doručené výtvarné práce. Letos jsme mezi oceněnými školami nebyli. (S. J.)

IMG_20160407_132043      20160224_082619

 

Obrázek nakreslila Sabina Čuriová