Home » Akce školy 2022/2023 » Návštěva Požární stanice Uničov

Archiv

Návštěva Požární stanice Uničov

Stejně jako v loňském školním roce jsme i letos s žáky navštívili požární stanici v Uničově. Na návštěvu stanice jsme se velice těšili, protože se vždy dozvíme spoustu zajímavých informací a můžeme nahlédnout do míst, do kterých bychom se běžně nepodívali. Na úvod nás pracovníci hasičského záchranného sboru seznámili s povoláním profesionálního hasiče, dozvěděli jsme se, co vše je potřeba, aby se jím mohl člověk stát a že se jedná o skutečně náročné povolání, které nemůže vykonávat každý. A to jak po fyzické, tak i psychické stránce. Dále jsme si mohli prohlédnout a vyzkoušet různé zásahové obleky, které hasiči při své práci využívají. Součástí exkurze byla také prohlídka prostor, které hasiči na požární stanici v Uničově využívají při své práci. Závěr exkurze byl pro žáky snad tou nejzajímavější částí, protože si mohli prohlédnout hasičská auta, do kterých si mohli také nasednout, dále si mohli prohlédnout a osahat vybavení těchto aut a na úplný závěr si žáci mohli vyzkoušet práci s hasičskou hadicí. Jejich úkolem bylo „uhasit“ požár, respektive trefit se proudem vody na domeček, v jehož oknech byly imitace plamenů. Když se žákům podařilo plamen proudem vody shodit, byl požár uhašen. Z exkurze jsme odcházeli plni nových informací a zážitků a doufáme, že jsme zde nebyli naposledy. Tímto také velmi děkujeme všem hasičům z požární stanice v Uničově./IK/