Home » Akce školy 2022/2023 » Návštěva knihovny

Archiv

Návštěva knihovny

Prohlídku uničovské knihovny jsme s dětmi III.A plánovali již delší dobu, ale díky častým výletům a akcím se nám ji podařilo zorganizovat až nyní – v lednu. Těšili jsme se, protože většina z nás zde již někdy byla a pokud uničovskou knihovnu znáte, určitě ji také rádi navštěvujete. Celá budova je moderně, útulně zařízená. Nově má také zřízenou čítárnu ve druhém patře.

Paní knihovnice pro nás měla připravené čtení knížky Petr a Petra od spisovatelky Astrid Lindgrenové a byla moc překvapená, že jsme po přečtení celé knížky dokázali odpovídat na všechny otázky. Pochválila nás. Zřejmě viděla, že nás poslech četby baví a chtěli bychom si zde přečíst mnohem více knih. Na to ale bohužel nebylo dost času. Někteří z nás by chtěli knihovnu začít navštěvovat pravidelně. Paní knihovnice nám proto řekla všechny podmínky a také stručně popsala řád knihovny. Pochopili jsme seřazování publikací podle abecedy – tedy počátečního písmene jména autora, dále barevně podle věku čtenářů a také podle žánru knih. Spokojené byly také naše paní učitelky, když viděly náš zájem o nejrůznější druhy knih. Už teď se těšíme na další návštěvu. /H.V./