Home » Akce školy 2022/2023 » Moje tělo, zdraví a nemoc

Archiv

Moje tělo, zdraví a nemoc

Čistota – půl zdraví. To bylo hlavní téma projektového dne I. A o zdraví a celkové pohodě našeho těla. Tentokrát jsme si povídali o našem těle, o zdraví a nemoci, bylinkách a řadě dalších věcí, které ovlivňují celkovou pohodu každého člověka. Části lidského těla už většinou všichni známe. Dozvěděli jsme se ale řadu zajímavostí o zdraví a nemoci, o tom, jak si své tělo udržíme co nejdéle ve formě. Proč se někdy cítíme unavení a co nám pomáhá k aktivitě a dobré náladě. Kromě rostlinné stravy je to také pohyb na čerstvém vzduchu, cvičení a otužování.

Začali jsme jednoduchou písničkou ,,Hlava, ramena, kolena, palce“, při které postupně zrychlujeme a vždycky se od srdce zasmějeme. Přečetli jsme si přísloví a básničky o zdraví a snažili se pochopit jejich výklad. Například: Veselá mysl – půl zdraví. Rád si hraji, ráda cvičím, netrápím se vůbec ničím. Směju se každé hlouposti. Jsem zkrátka smíšek od kosti. Líbila se nám hlavně básnička: Ve vaně to tolik pění, že mě ani vidět není. Mamka o mě ale ví – pokaždé mě objeví.😊

Paní učitelka nám také přečetla pohádku O chřipce, která hledá děti, co nejí ovoce a zeleninu. Zahráli jsme si hru, při které jsme se naučili, jaké máme vitamíny a ve kterém ovoci a zelenině jich je nejvíce. Zasmáli jsme se, procvičili tělo a ještě se hodně naučili. Všechno jsme ale přece jen nestihli. Zdravé zoubky, péči o ně, které jídlo jim prospívá a které ne – to už je téma na jiný projektový den. /HV/