Home » Akce školy 2022/2023 » Mikulášská nadílka

Archiv

Mikulášská nadílka

„Kde se vzal, tu se vzal,

Mikuláš pod okny stál.

V ruce velkou berličku,

na hlavě měl čepičku.

Z bílých vousů teplý šál,

takhle děti vypadal.“

Přesně takovou říkanku měli připravenou žáci IV.B pro Mikuláše, čerta a anděla.

Každý rok se těšíme na mikulášskou nadílku, která přichází 5. prosince. Nejprve jsme si přečetli krátký příběh o sv. Mikulášovi a jeho dobrých skutcích. Vymalovali jsme si krásnou omalovánku a čekali jsme, zda nás Mikuláš v doprovodu čerta a anděla také navštíví.

Žáci netrpělivě vyhlíželi z oken příchod Mikuláše, když v tom uslyšeli řetězy a ve dveřích uviděli nejenom jeho, ale i čerta a anděla! Mikuláš přečetl nahlas hříchy dětí, ale zmínil rovněž jejich přednosti a v čem jsou šikovné. Dal jim možnost odčinit se básničkou, kterou se děti naučily. Dostaly poté pochvalu a samozřejmě i onu mikulášskou nadílku!

Pak už jsme se jenom rozloučili a žáci paní učitelce a Mikulášovi slíbili, že se budou snažit a budou hodní. /KH/