KVĚTINY

Venku už panuje slunečné počasí, často chodíme s dětmi ve školní družině ven, ale chvilku na tvoření si najdeme.

Děti si připravily ruličky od toaletního papíru, tvrdý bílý papír, zelený papír, nůžky, štětce a temperové barvy.

Ruličky jsme rozstříhali, hrany potřeli temperovou barvou, trošku zmáčkli a obtiskovali na připravený papír. A co jsme vlastně vytvořili? Tulipány různých tvarů a barev, které děti porovnávaly s těmi skutečnými ve váze a ty naše byly snad ještě hezčí. Stonky jsme vystříhali ze zeleného papíru a nalepili.

Také jsme si zkusili namalovat pampelišky netradiční technikou. Připravili jsme si žlutou temperovou barvu, do které jsme namáčeli malou plastovou vidličku a  pomalu jsme ji obtiskovali na čtvrtku papíru. Když byla namalovaná „žlutá pampeliška“, děti domalovaly ještě zelený stonek a trávu.

Děvčata i chlapci pracovali s nadšením a chutí, což je vidět i na fotografiích.

KD+SK