Home » Akce školy 2022/2023 » Květina ke Dni matek

Archiv

Květina ke Dni matek

Svátek matek se u nás slaví vždy druhou květnovou neděli. Děti v tento den darují maminkám drobný dáreček za to, že se o ně celý život starají.

Do výroby malé pozornosti pro maminku v podobě květinového zápichu se pustili i žáci osmé a deváté třídy. Začali tím, že si obkreslili na tvrdý papír šablonu květu, kterou vystřihli a na každý okvětní lístek tužkou dle své fantazie předkreslili různé obrazce, vlnovky a tvary. Poté černým fixem obtáhli a černě zvýraznili i konturu květiny. Zbylá místa vymalovali pastelkami, někteří použili barevné fixy. Potom si vystřihli o něco větší květ z tvrdého barevného papíru, mezi oba květy vložili špejli a slepili. Nakonec ozdobili mašlí z jutového provázku. Vytvořili tak krásný zápich do květináče, který jistě potěšil každou maminku. /JB/