Home » Akce školy 2022/2023 » KOSMICKÝ ZÁŽITKOVÝ STAN

Archiv

KOSMICKÝ ZÁŽITKOVÝ STAN

15. 5. 2024 k nám do školy přijel kosmicky stan. Už jen postavit a nafouknout stan byl pro děti zážitek. Provozovatel a současně lektor žáky seznámil s kosmickým programem. Žáci byli rozděleni do tří skupin, podle úrovně vědomostí. Zážitkovým promítáním na kopuli stanu se postupně dozvídali spoustu informací o planetách Sluneční soustavy, Slunci, Měsíci, kosmických lodích. Všichni leželi na vypolstrované podlaze stanu a v kopuli pozorovali Sluneční soustavu. Poté následoval vesmírný kvíz, ve kterém si děti zopakovaly, co nového se při cestě za poznáním naučily. V druhé části programu si na zahradě školy vyzkoušeli znázornit oběžnou dráhu Země kolem Slunce, se svým věrným souputníkem Měsícem. Program se žákům líbil a o zážitcích z něj, si vyprávěli ještě následující dny. /HF/