Home » Akce školy 2022/2023 » Když Mikuláš naděluje

Archiv

Když Mikuláš naděluje

5. prosinec patří postavám Mikuláše, čerta a anděla. Tato tradice se udržuje od dob dávno minulých, své místo si našla i v dnešní době a děti si bez něj neumí zimu představit. Nejinak je tomu ve třídě IX.A. A aby si žáci tento den opravdu užili, tak jsme vyučování pojali hravou formou a pro žáky jsme si připravili pestrý program. Den jsme odstartovali shlédnutím naučného videa o tomto zvyku, abychom se tematicky naladili a žáci se dozvěděli třeba i něco nového. Po shlédnutí mini dokumentu žáci pracovali se získanými znalostmi a odpovídali na záludné otázky pedagogů. Vtom se ozvalo řinčení čertovského řetězu a třídu IX. A navštívil Mikuláš, čert a anděl. Žáci si právem mikulášskou nadílku zasloužili a byli za ni moc rádi. Poté bylo potřeba si rozproudit krev v žilách, a tak jsme se vrhli na čertovský běhací diktát. Na zklidnění jsme si zahráli mikulášský AZ kvíz a den jsme završili výrobou mikulášských, čertovských a andělských portrétu žáků IX.A. Den to byl opravdu povedený a všichni jsme si ho náramně užili./IK/