Home » Akce školy 2022/2023 » Graffiti

Archiv

Graffiti

Výtvarná výchova patří k jedněm z nejoblíbenějších předmětů třídy IX.A, protože můžeme pustit uzdu naší fantazii a kreativitě, zkrášlovat si prostředí naší třídy a školy, a taky si ,,odpočinout“ od jiných školních povinností. A protože jsme třída ryze klučičí, tak jsme se rozhodli, že zabrousíme do tématu, které je žákům blízké, a to je street art, respektive graffiti.

V úvodu hodiny jsme si řekli, co to vůbec street art je a co si pod tím představit. Nebylo pro nás žádným překvapením, že žáci mnohé věděli, přesto velmi ochotně naslouchali a aktivně se zapojovali do debaty. Následně jsme si promítli ukázky street artu, rozmanitosti motivů, jejich velikostí, barev, a žáci se mohli pustit do díla.

Jako téma své práce si vybrali graffiti a ztvárnili tímto své křestní jméno. Žáci se do práce ponořili s velkou chutí a bylo znát, že jsme se trefili do jejich gusta. Výsledné graffiti se žákům velmi povedly a nyní nám zdobí třídu, která je pro ně zase o něco více příjemnějším prostředím. /VB/ /IK/